Co oznacza źle dobrany lub stary materac?

Wiele osób ciągle śpi na nieodpowiednich materacach, bądź na takich, które już dawno powinny zostać wymienione na nowe. Co to powoduje? Dlaczego powinniśmy jednak od czasu do czasu wymieniać materac? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym właśnie artykule.

Zły materac = ból

Problemy z kręgosłupemI to nieoceniony ból. Nawet jeśli go nie odczuwamy w tym momencie to z pewnością poczujemy za kilka miesięcy bądź nawet lat. Jeśli nasze plecy mają złe podparcie spowodowane złym bądź zużytym materacem to powoduje jest to powodem tego że nie może on właściwie wypocząć. W perspektywie czasu nasz kręgosłup zacznie generować ból abyśmy w końcu coś z tym zrobili (oby nie było wtedy za późno). Często jesteśmy ciągle zabiegani i nie myślimy o takich z pozoru błahych sprawach, jednak warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego materaca. W naszych łóżkach spędzamy 1/3 życia! To bardzo dużo. Jeśli w ciągu dnia wiele od siebie wymagamy to chociaż w nocy dajmy odpocząć naszemu umysłowi i ciału. Z pewnością nam się to opłaci!

Brak energii w ciągu dnia

Zły materac może być również powodem tego, że nie wyśpimy się odpowiednio, przez co nasza energia będzie niewystarczająca aby sprostać wymaganiom dnia codziennego. Do tego może pojawić się nerwowość i problemy z koncentracją = a wystarczyło tylko wymienić materac! Czyż to nie błahy powód w porównaniu do tego jakie rodzi skutki? Często skutkiem małej ilości energii w ciągu dnia może być także nieodpowiednia dieta, stres bądź mała ilość ruchu ale dużą rolę odgrywa tutaj także źle dobrany materac. Zapamiętaj to jeśli następnym razem wybierzesz się do supermarketu. Może to skłoni Cię do odwiedzenia salonu z materacami!

Problemy ze snem

Często myślimy że problemy z zasypianiem są spowodowane ilością nieskłębionych problemów i myśli w ciągu dnia. Nie zawsze tak jest! Czasem to po prostu zły materac. Nasz organizm nie potrafi się zrelaksować więc nie może też zapaść w spokojny i regenerujący sen.

 

Podsumowanie

Jak widzisz w tym krótkim artykule, materac może naprawdę usprawnić sposób w jaki funkcjonujemy w ciągu dnia, zasypiamy i ogólnie żyjemy. Wybierz dobry model, tak aby być z niego zadowolonym przez lata. Istnieje wiele rodzajów: materace piankowe, materace elastyczne, materace rehabilitacyjne itd. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego to w sieci z pewnością znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Pamiętaj: poświęcisz na to kilka godzin i będziesz miał spokój na lata! tak po prostu! 🙂