Zakup wyciskarki – inwestycja w zdrowie

Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś nad kupnem wyciskarki do soków I warzyw? Coś powstrzymało Cię przed zakupem, jednak nie daje Ci to spokoju czy na pewno jest to zbędny wydatek? W tym artykule postaramy się pokazać Ci że się mylisz. Kupno wyciskarki może okazać się naprawdę bardzo dobrą inwestycją jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie.

Wiele osób twierdzi, że zakup wyciskarki wolnoobrotowej to zbędny wydatek I strata czasu ponieważ w sklepie możemy zakupić taki sok jaki nam się tylko podoba. Jak się okazuje wartościowe soki, które można kupić w supermarketach są stosunkowo drogie, zaś soki w kartonach nam szkodzą. Dzieje się tak za sprawą wielu szkodliwych substancji konserwujących I innych martwiących składnikach znajdujących się na etykiecie opakowania. Nie dość, że większość tych soków jest po prostu rozpuszczana z wodą to jeszcze zawierają one mnóstwo barwników I ulepszaczy smaku. Myślisz że pijesz zdrowy sok a tak naprawdę szkodzisz sobie dodając do swojej diety niepotrzebne dawki cukru.

Jakie są zalety wyciskarek?

Kupno wyciskarki niesie za sobą wiele zalet, zarówno takie o których słyszymy na co dzień a także takie których się nie spodziewaliśmy. Świeże soki mają wiele zalet, najważniejsze z nich to:

  • Niesamowicie duża ilość witamin – Są to witaminy, które mają bardzo wysoką przyswajalność, o wiele lepsze niż te które przyjmujemy w formie kapsułek. To oczywiste że świeżo wyciśnięty sok z wyciskarki ma o wiele więcej wartości odżywczych niż kapsułka, która leży w opakowaniu przez kilka miesięcy.
  • Uczucie większej sytości – po kilku dniach regularnego picia soków z pewnością poczujesz się bardziej syty I nie będziesz musiał się przejadać posiłkami, przez co samopoczucie na pewno się zwiększy
  • Sprzyjają odchudzaniu – czy wiesz że świeżo wyciskane soki sprzyjają odchudzaniu? Dlaczego tak jest? Po pierwsze sok z wyciskarki posiada w swoim składzie wiele błonnika, który wspomaga nasze trawienie. Ponadto, jeśli dostarczamy naszemu organizmowi wiele witamin to o wiele chętniej będzie chciał zrzucić zbędne kilogramy niż w przypadku gdybyśmy nie dostarczali ich niewystarczającej ilości
  • Duża dawka energii – Proste węglowodany w porównaniu z dużą ilością minerałów zawartych w sokach potrafią dać kopa niemal na cały dzień. Na pewno odczujesz ten efekt już po kilku dniach od spożywania świeżych soków.

Wyciskarki do soków – rozwiewamy mity

Istnieje kilka mitów, które krążą wokół wyciskarek I ogólnie wyciskania soków. Pierwszym z nich jest to że wyciskarki są drogie. Z jednej strony to prawda, jednak wyciskarka za ok. 2 tysiące jest nam w stanie służyć przez długie lata, więc powiedział bym bardziej że jest to inwestycja niż duży wydatek.

Kolejnym mitem jest to, że wyciskarki są głośne I będziemy przeszkadzać innym domownikom podczas sporządzania soku. W dzisiejszych czasach technika posunęła się tak do przodu, że nie musimy się o to martwić. Wyciskarki posiadają bardzo ciche silniki a jedyny dźwięk jaki z siebie wydają to dźwięk mielonych owoców, który jest cichy.

Następny mit, który zniechęca wiele osób (szczególnie leniwców :)) to przekonanie że wyciskarki są ciężkie w utrzymaniu czystości. To nieprawda, tak jak pisałem powyżej, dzięki postępowi techniki wyciskarki w dzisiejszych czasach są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, do których świeżo wyciskany sok nie przywiera. W większości modeli wystarczy jedynie nalać wody do wyciskarki I uruchomić ją a ona sama się oczyści.

Jak znaleźć dobrą wyciskarkę?

Jest to dość kłopotliwa sprawa w szczególności jeśli chodzi o osoby, które nigdy nie miały z nimi styczności oraz nie obserwują nowinek technicznych. W tym przypadku polecamy ranking wyciskarek do soków I warzyw w którym znajdziesz porównanie najpopularniejszych modeli. Dzięki czemu możesz na spokojnie przyglądnąć się każdemu modelowi I upewnić się że spełnia on Twoje oczekiwania. Najgorszym sposobem na zakup naszym zdaniem jest wizyta w sklepach typu media-expert bądź spontaniczny zakup na promocji w supermarkecie. Takie urządzenia co prawda są tanie, jednak bardzo szybko się zużyją a co najgorsze najczęściej nagrzewają się podczas przygotowywania soku co źle wpływa na jego jakość.